Elektronik geçişler:

 • OGS
 • HGS

Gişeden Ödemeli Geçişler :

 • Nakit
 • Kredi Kartı
 • Banka Kartı

Elektronik geçiş tahsilatı yapılamayan durumlarda çıkış gişelerinden Nakit /Banka Kartı /Kredi Kartı ile ödeme yapabilirsiniz. OGS-HGS etiketi bulunmayan kullanıcıların ödeme yapabilmek için bilet alması gerekmektedir.

Evet. Gişe alanlarında hızınız 20 km/saati geçmemelidir. Buna rağmen önünüzdeki aracın herhangi bir nedenle durması ihtimaline göre takip mesafenizi korumalı ve gerekiyorsa hızınızı daha da azaltmalısınız.

''ww.ankaranigdeotoyolu.com'' sitesinden giriş ve çıkış gişelerini seçerek ödeyeceğiniz ücreti öğrenebilirsiniz. Ayrıca Ankara Niğde otoyolu mobil uygulamasını telefonunuza veya tabletinize indirerek iki gişe arasındaki otoyol ücretini hesaplayabilirsiniz.

Otoyol güzergahında seyahat ederken kaza, yaralanma, yangın ve benzeri ACİL durumlarla karşılaşılması halinde yardım talep etmek için 7/24 çalışan 161 nolu Otoyol Acil Yardım Hattımızı ücretsiz arayabilirsiniz. Ayrıca; 112 Acil Yardım, 155 Polis ve 156 Jandarma hatlarını da ücretsiz arayabilirsiniz. İhtiyacı olan başka birilerinin de bu hatları arayabileceğini unutmadan lütfen hatları gereksiz yere meşgul etmeyiniz.

Otoyolda OGS/HGS sistemlerimiz mevcuttur. Bariyerli çıkış gişelerinde ve serbest geçiş bölgelerinde OGS veya HGS etiketinizi kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Bariyerli çıkış gişelerine geldiğinizde OGS/HGS hesabınızda yeterli bakiyeniz olup olmadığı sorgulanacak ve ilgili bankadan ödeme provizyonu alınması durumunda otomatik olarak geçiş yapmanıza izin verilecektir. Herhangi bir nedenle geçiş anında provizyon alınamaması (yetersiz bakiye, haberleşmenin aksaması vb. nedenlerle) durumunda, geçiş ücreti ödemenizi Kredi Kartı/Banka Kartı/Nakit olarak gişede ödeme yapabilirsiniz. 

Serbest geçiş bölgesinde ise sadece OGS/HGS ile ücret tahsilatı yapılmaktadır. 

''www.ankaranigdeotoyolu.com'' sitesinden ihlalli geçiş sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz. Ayrıca Ankara Niğde otoyolu mobil uygulamasını telefonunuza veya tabletinize indirerek ihlalli geçiş yapıp yapmadığınızı sorgulayabilirsiniz

Ücretli karayolunu, tünelleri ve köprüleri kullanacak araçlar geçiş ücreti toplamaya esas olarak aşağıdaki 6 (altı) sınıfa ayrılır;

 • 1. Sınıf araç: Aksları arasındaki mesafe 3,20 metreden kısa olan 2 akslı araç.
 • 2. Sınıf araç: Aksları arasındaki mesafe 3,20 metreden uzun veya eşit olan 2 akslı araç.
 • 3. Sınıf araç: 3 akslı araç.
 • 4. Sınıf araç: Dört beş akslı araç.
 • 5.sınıf araç: Altı veya daha fazla akslı araç.
 • 6.sınıf araç: L3, L4, L5, L7 sınıfı motosiklet.
   

Sınıfların tespitinde çeken ve çekilen araçların yeren değen aksları esas alınır. Geçiş ücreti uygulaması yapılırken bu araçların dolu veya boş olması dikkate alınmaz.
Ücretlendirmede hata olmaması için araçların sınıflarına uygun etiket kullanması gerekmektedir. 

''www.ankaranigdeotoyolu.com'' sitesinden ihlalli geçiş sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz. Ayrıca Ankara Niğde otoyolu mobil uygulamasını telefonunuza veya tabletinize indirerek ihlalli geçiş yapıp yapmadığınızı sorgulayabilirsiniz