Ankaranigdeotoyolu

HAKKIMIZDA

Ankara-Niğde Otoyolu, Edirne’den başlayıp, İstanbul’dan geçen ve devamında Bolu, Ankara, Pozantı üzerinden Adana ve Gaziantep’e ulaşarak, Şanlıurfa’da tamamlanan ve ileride yapılması planlanan Şanlıurfa-Habur kesimini de kapsayan TEM Otoyolu’nun (Trans European Motorway) tamamlanmış kesimidir.

Söz konusu güzergahın tamamlanması ile birlikte Türkiye’de Kuzeyden Güneye kesintisiz olarak erişim kontrollü olarak bağlanmıştır. Güzergâh boyunca turizm noktalarına da (Tuzgölü, Nevşehir Derinkuyu, Göreme, Kapadokya vb.) erişim kolaylığı sağlaması ayrıca önem arz etmektedir.

Ankara-Niğde Otoyolu projesi, ERG ULAŞIM İŞLETME VE BAKIM A.Ş. ile ERG SERVİS HİZMETLERİ A.Ş. olarak iki ayrı görevli şirketten oluşmaktadır:

  • ERG ULAŞIM İŞLETME VE BAKIM A.Ş. ile otoyol güzergahı boyunca bulunan akıllı ulaşım sistemleri ve 14 gişe noktası (2 alın gişesi) ile birlikte ücret toplama faaliyetleri alanında uzman ekiplerimizce yürütülmektedir. Otoyolun bakım faaliyetleri ise yine alanında uzman ekiplerimizce 7/24 kesintisiz olarak sürdürülmektedir.

  • ERG SERVİS HİZMETLERİ A.Ş. ile güzergâh boyunca 10 noktada (karşılıklı 20 noktada) ATLI Otoyol Dinlenme Tesisi (OHT) ile hizmet vermeyi amaçlanmaktadır. ERG Servis Hizmetleri A.Ş. bu doğrultuda otoyol boyunca reklam alanlarının işletilmesi faaliyetlerinden de sorumlu şirketimizdir.

Bu kapsamda ilk günden bu yana değişmeyen hedefimiz; otoyol kullanıcılarına her daim kesintisiz, güvenilir, konforlu ve kaliteli bir yolculuk tecrübesi yaşatmaktır.

HAKKIMIZDA