Ankaranigdeotoyolu
KURUMSAL LOGO GALERİ DUYURULAR BASINDA BİZ
20.12.21

“Değerli Otoyol Kullanıcısı Araç Sahiplerinin Dikkatine:

Geçiş Ücreti’ni etiket hesabından (HGS) ödemek isteyen etiket abonesi araç sahipleri, geçiş esnasında etiket hesabındaki bakiyenin yetersiz olması sebebiyle ihlalli geçişe düşmektedir. Geçiş tarihini takip eden 15 gün içerisinde etiket hesabındaki bakiyenin geçiş ücreti tahsiline imkan verecek şekilde yeterli hale getirilmemesi durumunda, geçiş ücretine kanuni ceza tutarı da eklenmektedir.

HGS Hesaplarına ait bakiyeyi sürekli takip etme zorunluluğundan kurtulmak ve buna bağlı sorunların önüne geçmek için hesabınızın bağlı bulunduğu Kurum veya Banka ile iletişime geçerek HGS etiketinizi, yeterli bakiyeli bir mevduat hesabı, kredili mevduat hesabı ya da limiti yeterli bir kredi kartı ile irtibatlandırarak otomatik ödeme talimatı vermenizi önemle tavsiye ediyoruz.

İlgili Kurum veya Bankaya başvuru sırasında aracınızın sınıfına göre belirlenen alt/üst limit aralığında istediğiniz tutarlarda talimat miktarı belirleyebilirsiniz.

Otomatik ödeme talimatlarının tüm ilgili kurum veya bankalar tarafından herhangi bir komisyon alınmaksınız ücretsiz gerçekleştirildiğini hatırlatmak isteriz.

*Şirketimizin etiket hesabından tahsilat zorunluluğu bulunmamakla birlikte siz değerli otoyol kullanıcılarının memnuniyeti amacıyla bu süreç inisiyatif alınarak takip edilmektedir.