İhlalli (ödemesiz) geçiş borcunu ödemek amacıyla OGS/HGS hesabına son gün yapacağınız yüklemenin o güne ait otomatik tahsilat sorgusu sonrasına denk gelebileceği ve bu nedenle aynı gün tahsil edilemeyebileceği ya da yüklediğiniz tutar başka bir geçiş ücretinizin veya borcunuzun tahsiline kullanılabileceği için etiket hesabına yapılacak ihlalli (ödemesiz) geçiş borç ödemelerinin son güne bırakılmaması, son güne kalan ödemelerin ise mutlaka bu sayfadan yapılacak sorgu sonrasında “ödeme” seçeneği seçilerek ya da Erg Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş. Mobil Uygulaması vasıtasıyla yapılması gerekmektedir.

Yasa gereği, araç sahibine ait TC Kimlik Numarası veya Vergi Numarası ihlalli sonraki bir taihte temin edilebilmektedir. Bu nedenle borçları görmek için ayrıca Plaka veya İGB Numarası ile sorgulama yapmak gerekmektedir.

Borç kayıtları geçiş sonrasında tarafımızca incelenip onaylandıktan sonra İş Bankası, internet sitemiz ve Mobil Uygulama vasıtasıyla görülebilir olmaktadır. Borcunuz varken sorguda borcun görünmemesi durumunda sorgunun yapılma zamanına ve gününe göre ya inceleme tamamlanmamıştır, ya da borcunuz, varsa OGS/HGS hesabınızdan tahsil edilmiştir. Bu nedenle geçişi takip eden 15 gün içerisinde muhtelif günlerde öncelikle internet sitemiz ve Mobil Uygulamamız vasıtasıyla borcunuzu takip etmenizi öneririz.

Borç kaydına ilişkin ödemeler Türkiye İş Bankası A.Ş. şubeleri ile bu bankanın internet bankacılığı sistemlerinden, www.ankaranigdeotoyolu.com internet adresinden ihlalli geçiş sorgusu sonrasında “ödeme yap” seçeneği ile ya da ANO Mobil Uygulaması telefona indirilerek yapılabilir. Aracınıza kayıtlı eski veya geçiş tarihini izleyen 15 gün içinde açılmış yeni OGS/HGS etiket hesabının bulunması halinde, cezasız dönem içerisinde geçiş ücreti, bu hesapların herhangi birinden otomatik olarak tahsil edilmeye çalışılacaktır. Ancak, otomatik tahsilatın yapılamaması araç sahibinin ödemeye ilişkin sorumluluğunu ortadan kaldırmayacağı gibi böyle bir durumda ERG Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş.'ye herhangi bir sorumluluk da atfedilemez. Sorun yaşamamak için PTT’den alınmış HGS etiketiniz dahil olmak üzere tüm HGS ve OGS hesaplarınızın etiket hesabına bağlı mevduat hesabı, kredili mevduat hesabı ya da limiti yeterli bir kredi kartı üzerinden verilmiş bir otomatik ödeme talimatının bulunması gerektiğini unutmayınız.

İş Bankası şubelerinde “Ankara – Niğde Otoyolu ” veya “ERG Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş.” hesabı dışında başka banka veya başka hesaba yapılan ödemeler geçersizdir.